Utorok, 16. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Ruský štátny zbrojársky podnik vyrábajúcu strely Kinžal zasiahli drony (foto+video)
13.11.2023 (SITA.sk) - Útok dronmi poškodil ruský štátny zbrojársky podnik Konstruktorskoje bjuro mašinostrojenija nachádzajúci sa neďaleko Moskvy, ktorý vyrába hypersonické rakety Kinžal.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje nezávislý ruský spravodajský kanál ASTRA pôsobiaci na komunikačnej platforme Telegram. Podľa prvých správ sú útok nevyžiadal nijaké obete.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)
Podľa kanálu ASTRA sa útok stal v noci na sobotu. Drony poškodili fasády a rozbili okná dvoch budov firmy v meste Kolomna.
Konstruktorskoje bjuro mašinostrojenija je jedným z popredných ruských konštrukčných výskumných a výrobných centier v oblasti vojenskej techniky, ktoré vyrába najmä rakety Kinžal a Iskander.
Viac k témam: Raketa typu Kinžal, Rakety Iskander, rusko-ukrajinský konflikt, útok dronmi, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ruský štátny zbrojársky podnik vyrábajúcu strely Kinžal zasiahli drony (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dunajská Streda môže byť nečakaným jesenným majstrom, potrebuje nedeľnú „pomoc“ konkurentov – VIDEO, FOTO
Komisár pre deti Mikloško kritizuje správanie poslancov v parlamente, podľa neho normalizujú násilie
Bratislavský samosprávny kraj získal v hodnotení verejných obstarávateľov druhé miesto