Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

Dobrovoľne sa vzdala skupina ruských vojakov, operácia na fronte Melitopoľ pokračuje

 Webnoviny  13. november 2023  341  
Dobrovoľne sa vzdala skupina ruských vojakov, operácia na fronte Melitopoľ pokračuje

13.11.2023 (SITA.sk) - Viac ako desať ruských vojakov sa v nedeľu vzdalo na tavrijskom fronte. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame o tom informoval veliteľ ukrajinskej tavrijskej operatívno-strategickej skupiny Oleksandr Tarnavskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Včera sa vzdal najmenej tucet ruských útočníkov. Celkovo na tavrijskom fronte nepriateľ podnikol 22 leteckých útokov, uskutočnil 43 bojových stretov a vykonal 576 delostreleckých útokov,“ uviedol Tarnavskyj, pričom zdôraznil, že ukrajinskí vojaci vytrvalo držia obranu na fronte Avdijivka.

Počas uplynulého dňa jednotky raketových síl a delostrelectva z tavrijskej operatívno-strategickej skupiny dokončili 847 palebných misií, zabili 455 Rusov a zničili jeden tank, dve obrnené vozidlá, dva delostrelecké systémy a tri drony.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Ukrajinské sily zničili aj dva muničné sklady a poškodili ďalších sedem kusov ruskej vojenskej techniky. „Útočná operácia na fronte Melitopoľ pokračuje,“ uzavrel Tarnavskyj.

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinskí vojaci, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Dobrovoľne sa vzdala skupina ruských vojakov, operácia na fronte Melitopoľ pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.