Pondelok, 27. marec 2023
Slabý dážď  1,8 °C
Mimoriadne správy

Ruský muničný sklad v okupovanom meste Mariupoľ zničili explózie, tvrdia Ukrajinci

 Webnoviny  25. február 2023  69
Ruský muničný sklad v okupovanom meste Mariupoľ zničili explózie, tvrdia Ukrajinci

25.2.2023 (SITA.sk) - Explózie údajne v piatok nastali v ruskom sklade munície v okupovanom ukrajinskom meste Mariupoľ v Doneckej oblasti.

Uviedol to poradca starostu Mariupoľa Petro Andriuščenko, ktorý s odvolaním sa na miestnu skupinu odporu dodal, že sklad bol zničený.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Andriuščenko v sobotu konštatoval, že výbuchy bolo počuť v dedinách Jalta a Jurivka neďaleko Mariupoľa. Podľa jeho slov tam bolo dočasne umiestnených veľa ruských vojakov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Hovorkyňa južného veliteľstva ukrajinskej armády Natalia Humeňuková vo štvrtok povedala, že Rusmi okupovaný Mariupoľ „už nie úplne nedosiahnuteľný" pre ukrajinské sily.

V rovnaký deň mestská rada Mariupoľa informovala, že tri explózie v Mariupoli s „vysokou pravdepodobnosťou" zasiahli oblasť oblasť, v ktorej boli dočasne umiestnení ruskí vojaci.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruský muničný sklad v okupovanom meste Mariupoľ zničili explózie, tvrdia Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.