Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Dvoch ukrajinských farmárov zabila na poli explózia míny, vláda varuje občanov

 Webnoviny  25. február 2023  82  
Dvoch ukrajinských farmárov zabila na poli explózia míny, vláda varuje občanov

25.2.2023 (SITA.sk) - Dvaja ukrajinskí farmári zomreli pri explózii neidentifikovanej míny, keď obrábali pole pri dedine Dobrianka v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Uviedla to vojenská administratíva oblasti. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ďalšieho civilistu zranila explózia nastraženej výbušniny pri riečnom prístave v meste Cherson. Ide o 63-ročného muža, ktorého hospitalizovali. Regionálna vláda upozornila miestnych obyvateľov, aby sa vyhýbali oblastiam, ktoré ešte neprekontrolovali ženisti.

Ukrajinská armáda oslobodila západný breh rieky Dnipro v Chersonskej oblasti v novembri. Hlavné cesty odvtedy očistili od výbušnín, ktoré za sebou zanechali Rusi. Avšak míny sa stále nachádzajú v miestnych lesoch a na poliach. Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ v januári povedal, že Ukrajina sa v dôsledku ruskej invázie stala „najväčším mínovým poľom na svete".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Explózia, Farmári, Míny, rusko-ukrajinský konflikt, Tragická nehoda
Zdroj: SITA.sk - Dvoch ukrajinských farmárov zabila na poli explózia míny, vláda varuje občanov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.