Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Ruský diplomat pri OSN sa vzdal funkcie, inváziu na Ukrajinu považuje za zločin aj proti ľudu Ruska

 Webnoviny  23. máj 2022  69
Ruský diplomat pri OSN sa vzdal funkcie, inváziu na Ukrajinu považuje za zločin aj proti ľudu Ruska

23.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský poradca pri Organizácii Spojených národov (OSN) v Ženeve Boris Bondarev odstúpil pre „krvavé, hlúpe a absolútne zbytočné“ boje na Ukrajine.

Ako informuje spravodajský web BBC, stal sa dosiaľ najvyššie postaveným ruským diplomatom, ktorý sa pre agresiu Moskvy na Ukrajine vzdal funkcie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Bondarev povedal, že počas svojej 20-ročnej kariéry videl „rôzne obraty“ v zahraničnej politike svojej krajiny, ale nikdy sa za svoju krajinu „nehanbil tak ako 24. februára“, keď Rusko spustilo útok.

Úroveň „klamstiev a neprofesionalizmu“ na ruskom ministerstve zahraničných vecí označil za „katastrofickú“ a povedal, že vojna Vladimira Putina bola „nielen zločinom proti ukrajinskému ľudu, ale možno aj najzávažnejším zločinom proti ľudu Ruska“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: ruskí diplomati, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský diplomat pri OSN sa vzdal funkcie, inváziu na Ukrajinu považuje za zločin aj proti ľudu Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.