Utorok, 16. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
23.5.2022 (Webnoviny.sk) - Grécka pobrežná stráž v pondelok zabránila najmenej 590 migrantom v nelegálnom príchode do gréckych vôd zo susedného Turecka. Ako uviedla vo vyhlásení, migranti boli na palube piatich plachetníc a štyroch nafukovacích člnov, ktoré počas série incidentov spozorovali a otočili ešte predtým, ako sa dostali do vôd Grécka. Väčšie lode mali zrejme v pláne preplávať cez grécke vody do Talianska.
Gréci upozornili turecké úrady, aby vyzdvihli pasažierov lodí, keďže vyplávali z Turecka. Tri z plachetníc sa vrátili k tureckému pobrežiu dobrovoľne, ostatných migrantov na pobrežie napokon vzali turecké hliadkové lode.
Grécko zostáva hlavnou destináciou pre ľudí utekajúcich pred konfliktom a chudobou v nádeji, že v Európskej únii nájdu lepší život. Prísnejší dohľad na morskú hranicu Grécka s Tureckom vo východnom Stredozemnom mori drasticky znížilo počty prichádzajúcich ľudí.
Ľudskoprávne skupiny a turecké úrady opakovane obviňujú gréckych predstaviteľov, že nelegálne posielajú späť do Turecka žiadateľov o azyl, ktorým sa už podarilo dostať do Grécka. Atény to popierajú.
Viac k témam: Migranti, Nelegálny transport, Pobrežná stráž
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécka pobrežná stráž zabránila približne 600 migrantom v príchode © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ruský diplomat pri OSN sa vzdal funkcie, inváziu na Ukrajinu považuje za zločin aj proti ľudu RuskaNasledujúci článok
Za dezignovaného premiéra v Slovinsku vymenovali Roberta Goloba
Dunajská Streda môže byť nečakaným jesenným majstrom, potrebuje nedeľnú „pomoc“ konkurentov – VIDEO, FOTO
Komisár pre deti Mikloško kritizuje správanie poslancov v parlamente, podľa neho normalizujú násilie
Bratislavský samosprávny kraj získal v hodnotení verejných obstarávateľov druhé miesto