Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Ruskú novinárku Ovsjannikovovú uznali vinnou po ďalšom proteste proti vojne na Ukrajine

 Webnoviny  28. júl 2022  72
Ruskú novinárku Ovsjannikovovú uznali vinnou po ďalšom proteste proti vojne na Ukrajine

28.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskú novinárku Marinu Ovsjannikovovú známu pre svoj protest proti vojne na Ukrajine v ruskej štátnej televízii uznali vinnou z „diskreditácie ruských ozbrojených síl“ po ďalšom proteste. Novinárka dostala pokutu 50-tisíc rubľov. Informuje o tom televízia CNN.

Ovsjannikovová na komunikačnej platforme Telegram zverejnila video a fotografiu, ako oproti Kremľu v Moskve drží plagát s nápisom: „Putin je vrah. Jeho vojaci sú fašisti. Zomrelo 352 detí. Koľko detí ešte musí zomrieť, aby ste prestali?“, pričom pri jej nohách boli dve bábiky a ďalšia hračka s červenými škvrnami.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUž krátko po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu Ovsjannikovová narušila hlavné večerné spravodajstvo ruskej štátnej televízie, keď vošla do štúdia s transparentom s protivojnovým odkazom.

Na obrazovke sa objavila, keď hovorila moderátorka, pričom mala v rukách transparent s anglickým nápisom „nie vojne“ a odkazom, aby ľudia neverili ruskej propagande. Po proteste ju zatkli, viac ako 14 hodín vypočúvali a napokon dostala pokutu 30-tisíc rubľov.

Viac k témam: Novinárka, Protest, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskú novinárku Ovsjannikovovú uznali vinnou po ďalšom proteste proti vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.