Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Poľská špeciálna služba uviedla, že Rusi ukrajinských zajatcov nútia bojovať za Rusko

 Webnoviny  28. júl 2022  54
Poľská špeciálna služba uviedla, že Rusi ukrajinských zajatcov nútia bojovať za Rusko

28.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajincov zajatých ruskými silami masovo posielajú do siete väzení a filtračných táborov, kde ich podľa poľskej špeciálnej služby preverujú, či majú bojové skúsenosti, či sú funkcionármi ukrajinskej administratívy a aký majú postoj k Rusku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ak nenamietajú, deportujú ich do Ruska a niektorých potom nútene naverbujú do ruskej armády a pošlú bojovať na front na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Ľudia, ktorí takto neurobia, sú „nútení svedčiť alebo robiť vyhlásenia proti Ukrajine, alebo sú postavení pred súd v rámci propagandy“, uviedla tiež poľská špeciálna služba. Tá okrem toho aj tvrdí, že niektoré ruské väzenia a filtračné tábory lokalizovala.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľská špeciálna služba uviedla, že Rusi ukrajinských zajatcov nútia bojovať za Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.