Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  17,9 °C
Mimoriadne správy

Rusko zrušilo medzinárodné armádne hry, súťaž v „tankovom biatlone“ sa tak neuskutoční

 Webnoviny  29. máj 2024  99  
Rusko zrušilo medzinárodné armádne hry, súťaž v „tankovom biatlone“ sa tak neuskutoční

29.5.2024 (SITA.sk) - Rusko druhý rok v rade zrušilo každoročné medzinárodné vojenské hry. Neuskutoční sa tak ani súťaž v tzv. tankovom biatlone. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine na platforme X na to poukázalo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBriti s odvolaním sa na ruské médiá uviedli, že spomenuté podujatie sa neuskutoční. Ruské ministerstvo obrany sa k tomu oficiálne nevyjadrilo. Udalosť sa nekonala ani vlani. Na zatiaľ posledných armádnych hrách v roku 2022 sa zúčastnilo 6-tisíc účastníkov z 37 krajín.

Rusko pravdepodobne zrušilo hry, aby sa vyhlo kritike udalosti ako triviálnej vojnovej aktivity, ktorá odvádza vojenské úsilie od vojny na Ukrajine, ako aj preto, aby sa vyhlo možnému zníženiu účasti iných krajín,“ uvádza sa vo vyhlásení britského ministerstva obrany.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenské hry
Zdroj: SITA.sk - Rusko zrušilo medzinárodné armádne hry, súťaž v „tankovom biatlone“ sa tak neuskutoční © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.