Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová bola na rozlúčkovej návšteve Rakúska, prevzala si najvyššie štátne vyznamenanie Veľkú hviezdu

 Webnoviny  29. máj 2024  119  
Prezidentka Čaputová bola na rozlúčkovej návšteve Rakúska, prevzala si najvyššie štátne vyznamenanie Veľkú hviezdu

29.5.2024 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu poslednýkrát v rámci svojej funkcie navštívila Rakúsko. Na svojej rozlúčkovej návšteve sa stretla s prezidentom Alexandrom Van der Bellenom a prevzala si najvyššie štátne vyznamenanie Rakúska Veľkú hviezdu.

„Aj toto vyznamenanie mi bude pripomínať, ako majú naše krajiny k sebe blízko. Tolerancia a spájanie spoločnosti sú tou najlepšou cestou, ako zvládnuť aj budúce výzvy, ktoré nás čakajú. V tomto sme s pánom prezidentom mali hodnotový súlad od nášho prvého stretnutia a zhodli sme sa na tom aj dnes," povedala Čaputová. Prezidentka tiež navštívila Schloss Hof a pohraničnú oblasť medzi Slovenskom a Rakúskom.

„Na tomto nádhernom a symbolickom mieste na našich hraniciach sa chcem poďakovať za výborné vzťahy, ktoré sme mali – nielen politické, ale aj priateľské a ľudské," dodala Čaputová.

Viac k témam: Návšteva, Prezidentka SR, Štátne vyznamenanie
Zdroj: SITA.sk - Prezidentka Čaputová bola na rozlúčkovej návšteve Rakúska, prevzala si najvyššie štátne vyznamenanie Veľkú hviezdu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.