Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Rusko zaradilo estónsku premiérku Kallasovú na zoznam hľadaných osôb, čelí obvineniam z trestných činov

 Webnoviny  13. február 2024  147  
Rusko zaradilo estónsku premiérku Kallasovú na zoznam hľadaných osôb, čelí obvineniam z trestných činov

13.2.2024 (SITA.sk) - Rusko zaradilo estónsku premiérku Kaju Kallasovú na zoznam hľadaných osôb. Kallasovej meno sa objavilo v registri hľadaných osôb ruského ministerstva vnútra. Podľa registra sú dôvodom obvinenia z trestných činov.

Register však nekonkretizuje, akým obvineniam predsedníčka estónskej vlády v Rusku čelí. Je to prvý prípad zaradenia zahraničného lídra na ruský zoznam hľadaných osôb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Kallasová je rozhodným podporovateľom Ukrajiny a vedie úsilie o zvýšenie vojenskej pomoci Kyjevu a sprísnenie sankcií proti Rusku. Moskvu rozhnevala aj presadzovaním odstránenia pamätníkov sovietskych vojakov z druhej svetovej vojny. Na zozname hľadaných osôb ruského rezortu vnútra je aj tajomník estónskeho Štátneho sekretariátu Taimar Peterkop.

Zdá sa, že tieto kroky odzrkadľujú snahu Moskvy zvýšiť napätie, keďže čelí tlaku spojencov z NATO, ale v praxi to znamená málo, keďže kontakty medzi Ruskom a Západom sú zmrazené. Estónske úrady na krok Ruska hneď nereagovali.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Estónska premiérka, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko zaradilo estónsku premiérku Kallasovú na zoznam hľadaných osôb, čelí obvineniam z trestných činov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.