Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Rusko vraj vyčerpalo značnú časť svojej presne navádzanej munície a zmobilizovanie nových síl môže trvať mesiace

 Webnoviny  12. október 2022  85
Rusko vraj vyčerpalo značnú časť svojej presne navádzanej munície a zmobilizovanie nových síl môže trvať mesiace

12.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily vyčerpali značnú časť ich presne navádzanej munície. Uviedol do nemenovaný predstaviteľ NATO.

Ako tiež podľa spravodajského portálu Sky News uviedol, v dôsledku západných sankcií Kremeľ nemôže vyrábať všetky druhy munície a zbraňových systémov. Okrem toho mu môže trvať mesiace, kým zmobilizuje chcený počet bojovníkov.

Po oznámení čiastočnej mobilizácie ruský minister obrany Sergej Šojgu naznačil, že povolajú 300-tisíc mužov s vojenskými skúsenosťami, hoci dekrét prezidenta Vladimira Putina nešpecifikoval číslo.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePredstavitelia z dvoch ruských oblastí tento týždeň uviedli, že dostali nové nariadenia o mobilizácii vojakov, čo zvýšilo obavy o druhej vlne povolávania mužov do ozbrojených síl.

Gubernátor Rostovskej oblasti uviedol, že dostal „novú mobilizačnú úlohu“, zatiaľ čo zástupca šéfa Kurskej oblasti povedal, že dostali „druhý“ mobilizačný cieľ.

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko vraj vyčerpalo značnú časť svojej presne navádzanej munície a zmobilizovanie nových síl môže trvať mesiace © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.