Streda, 29. november 2023
Slnečno  -1 °C
Mimoriadne správy

Rusko varuje lode smerujúce do ukrajinských prístavov, zrušia bezpečnostné záruky pre námorníkov

 Webnoviny  19. júl 2023  116  
Rusko varuje lode smerujúce do ukrajinských prístavov, zrušia bezpečnostné záruky pre námorníkov

19.7.2023 (SITA.sk) - Rusko bude od polnoci 20. júla považovať všetky plavidlá smerujúce do ukrajinských prístavov, bez ohľadu na ich vlajku, za účastníkov vojenského konfliktu. Referuje o tom web epravda.com.ua s odvolaním sa na správe ruského ministerstva obrany, ktorú citujú ruské médiá.

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že v súvislosti s ukončením čiernomorskej obilnej dohody boli vydané informačné varovania o zrušení bezpečnostných záruk pre námorníkov.

„Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie 17. júla oznámilo, že vypovedanie obilnej dohody znamená zrušenie záruk bezpečnosti lodnej dopravy, ako aj obmedzenie námorného humanitárneho koridoru a zatvorenie Spoločného koordinačného centra (JCC) v Istanbule,“ informovali ruské médiá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Od 20. júla 00:00 moskovského času budú všetky plavidlá smerujúce do ukrajinských prístavov v Čiernom mori považované za potenciálnych prepravcov vojenského tovaru,“ uvádza sa v správe.

Ruské ministerstvo obrany tiež uviedlo, že „vlajkové krajiny takýchto lodí sa budú považovať za zapojené do ukrajinského konfliktu na strane Kyjeva“.Viac k témam: Námorná preprava, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Rusko varuje lode smerujúce do ukrajinských prístavov, zrušia bezpečnostné záruky pre námorníkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.