Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Rusko utrpelo vo februári najväčšie priemerné denné straty od začiatku invázie na Ukrajinu, uviedlo britské ministerstvo obrany

 Webnoviny   3. marec 2024  125  
Rusko utrpelo vo februári najväčšie priemerné denné straty od začiatku invázie na Ukrajinu, uviedlo britské ministerstvo obrany

3.3.2024 (SITA.sk) - Priemerný denný počet mŕtvych a zranených v ruských silách na Ukrajine bol minulý mesiac najvyšší od začiatku vojny pred dvoma rokmi.

Ako informuje spravodajský portál Ukrajinská pravda, vo svojom najnovšom spravodajskom hlásení o vojne na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany. Ruské priemerné straty podľa neho vo februári predstavovali 983 ľudí denne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruská federácia od začiatku invázie na Ukrajinu podľa Londýna pravdepodobne stratila viac ako 355-tisíc vojakov, či už v dôsledku smrti alebo zranení. Zvýšenie denných priemerných strát je takmer určite v dôsledku záväzku Ruska k masívnej opotrebovávacej vojne.

„Hoci je to nákladné z hľadiska ľudských životov, výsledný efekt zvýšil tlak na pozície Ukrajiny naprieč frontovou líniou," konštatuje britské ministerstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko utrpelo vo februári najväčšie priemerné denné straty od začiatku invázie na Ukrajinu, uviedlo britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.