Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Rusko útočilo raketami na Ľvovskú oblasť, zasiahli obytné domy aj materskú školu (video+foto)

 Webnoviny  15. august 2023  100  
Rusko útočilo raketami na Ľvovskú oblasť, zasiahli obytné domy aj materskú školu (video+foto)

15.8.2023 (SITA.sk) - Rusko v noci na utorok zaútočilo raketami na Ľvovskú oblasť na západe Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Úlomky rakiet podľa šéfa vojenskej správy Ľvovskej oblasti Maksyma Kozyckého dopadli na obytné domy a supermarket.

Ľvovský starosta Andrij Sadovyj prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram uviedol, že poškodených bolo viac ako sto bytov a zničená bola materská škola, ale nie sú žiadne obete na životoch. Najmenej štyrom ľuďom podľa neho poskytli lekársku pomoc, no nehlásili žiadne úmrtia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Podľa Kozyckého boli poškodené aj domy v obciach Stavčany a Suchovolja, pričom ľudia v Stavčanoch utrpeli ľahšie zranenia.Viac k témam: Ľvov, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko útočilo raketami na Ľvovskú oblasť, zasiahli obytné domy aj materskú školu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.