Utorok, 16. júl 2024
Polojasno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Rusko údajne pripravuje provokáciu v jadrovej elektrárni Kursk, súčasťou je aj evakuácia miestnej populácie

 Webnoviny  15. august 2023  192  
Rusko údajne pripravuje provokáciu v jadrovej elektrárni Kursk, súčasťou je aj evakuácia miestnej populácie

15.8.2023 (SITA.sk) - Rusko pripravuje provokáciu vo svojej jadrovej elektrárni Kursk vrátane evakuácie časti miestnej populácie. Uviedlo to v utorok ukrajinské Národné centrum odporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa správy centra úrady v Kurskej oblasti v súčasnosti pripravujú evakuáciu „pre prípad nehody v jadrovej elektrárni" a následnej rádioaktívnej kontaminácie. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ukrajinské Národné centrum odporu získalo zoznam ľudí, ktorí majú byť evakuovaní. Celkovo má byť evakuovaných 21-tisíc až 57-tisíc obyvateľov mesta Kursk a okolia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Organizácia poznamenala, že Kurská oblasť má viac ako milión obyvateľov, čiže evakuácia by sa mala týkať zhruba dvoch až piatich percent jej populácie.

Podľa ukrajinského Národného centra odporu príprava provokácie je súčasťou stratégie Ruska odvrátiť pozornosť od okupácie Zaporožskej jadrovej elektrárne na Ukrajine.

Viac k témam: Evakuácia, Jadrová elektráreň, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Rusko údajne pripravuje provokáciu v jadrovej elektrárni Kursk, súčasťou je aj evakuácia miestnej populácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.