Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Rusko stratilo už viac ako 541-tisíc vojakov, za uplynulý deň stratilo aj 57 delostreleckých systémov
29.6.2024 (SITA.sk) - Rusko prišlo za uplynulých 24 hodín na Ukrajine podľa Kyjeva o 1 070 vojakov. Počet príslušníkov ruských ozbrojených síl vyradených z boja sa tak od začiatku vojny zvýšil na 541 560. Uviedol to generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, informuje portál Ukrajinská pravda.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Rusko v priebehu uplynulého dňa stratilo aj 7 tankov, 25 obrnených bojových vozidiel pechoty, 57 delostreleckých systémov, 29 strategických a taktických bezpilotných lietadiel, dve strely s plochou dráhou letu, 54 vozidiel a cisterien a päť kusov špeciálnych vozidiel alebo iného vybavenia.
Celkovo ruské straty na technike podľa Ukrajiny rátajú 8 073 tankov, 15 505 obrnených bojových vozidiel pechoty, 14 480 delostreleckých systémov, 11 538 strategických a taktických bezpilotných lietadiel, 2 331 striel s plochou dráhou letu, 19 568 vozidiel a cisterien a 2 436 kusov špeciálnych vozidiel alebo iného vybavenia.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)
Viac k témam: ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko stratilo už viac ako 541-tisíc vojakov, za uplynulý deň stratilo aj 57 delostreleckých systémov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini