Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -3,3 °C
Mimoriadne správy

Rusko sťahuje niektoré sily z Kachovky a Novej Kachovky v Chersonskej oblasti

 Webnoviny  17. december 2022  38
Rusko sťahuje niektoré sily z Kachovky a Novej Kachovky v Chersonskej oblasti

17.12.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko presúva jednotky a sťahuje časť svojich vojakov z Kachovky a Novej Kachovky v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Okupanti sa podľa generálneho štábu stiahli do osady Nyžni Sirohozy, ktorá sa nachádza hlbšie na východ v Rusmi okupovanej časti Chersonskej oblasti.

Kachovka a Nová Kachovka sa nachádzajú na ľavom brehu rieky Dnipro, necelých 100 kilometrov východne od Chersonu. Vodná elektráreň Kachovka sa nachádza v Novej Kachovke a bola pravdepodobne čiastočne vyhodená do vzduchu ruskými silami počas ukrajinskej protiofenzívy na oslobodenie Chersonu.

Medzi miestnymi obyvateľmi ruskí vojaci šírili informáciu, že ruské vojská do konca roka opustia Kachovku, a kolaborantom ponúkajú presun na okupovaný ukrajinský polostrov Krym.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko sťahuje niektoré sily z Kachovky a Novej Kachovky v Chersonskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.