Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Rusko spustilo ďalšie raketové útoky naprieč Ukrajinou, ľudia majú zostať v úkrytoch

 Webnoviny  11. október 2022  51
Rusko spustilo ďalšie raketové útoky naprieč Ukrajinou, ľudia majú zostať v úkrytoch

11.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko spustilo v utorok ráno ďalšie raketové útoky naprieč Ukrajinou. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinských ozbrojených síl na Facebooku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Nepriateľ naďalej útočí na Ukrajinu vysoko presnými zbraňami,“ uvádza sa v príspevku. Rusi odpálili rakety z dvoch ruských lietadlových lodí v utorok okolo 7:00 miestneho času. Ukrajinská armáda tvrdila, že štyri z nich boli zostrelené.

Ľudia majú zostať v úkrytoch


Vo viacerých regiónoch Ukrajiny sa rozozvučali náletové sirény, pričom úrady apelovali na obyvateľov prostredníctvom aplikácie Telegram, aby zostali v úkrytoch.

„Vyzerá to tak, že nový veliteľ ruskej armády v detstve príliš často hral hru Red Alert. Lepšie by urobil, keby čítal knihy,“ povedal šéf vojenskej administratívy v Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim.

Nový veliteľ sa predvádza


Ruský vodca Vladimir Putin cez víkend pre svoju „špeciálnu vojenskú operáciu“, ako sa vojne hovorí v Rusku, vymenoval nového veliteľa všetkých ruských jednotiek na Ukrajine - Sergeja Surovikina. Ten sa v minulosti viackrát zviditeľnil brutalitou a bezohľadnosťou voči civilným cieľom. Útokmi chce údajne ukázať Putinovi svoje schopnosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko spustilo ďalšie raketové útoky naprieč Ukrajinou, ľudia majú zostať v úkrytoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.