Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko sa snaží preraziť obranu Azovstaľu, po evakuácii civilistov plánujú zintenzívniť bombardovanie

 Webnoviny  13. máj 2022  60
Rusko sa snaží preraziť obranu Azovstaľu, po evakuácii civilistov plánujú zintenzívniť bombardovanie

13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko pokračuje v delostreleckom ostreľovaní a náletoch na juhoukrajinské mesto Mariupoľ ležiace na pobreží Azovského mora. Referuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na ukrajinské ozbrojené sily.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ruské sily sústreďujú svoje úsilie na zablokovanie ukrajinských jednotiek v blízkosti oceliarne Azovstaľ, ktorá je poslednou baštou odporu, ktorú im už celé týždne nedarí dostať pod kontrolu.

Hovorca armády Oleksandr Štupun povedal, že Rusko sa pokúša prevziať „plnú kontrolu nad mestom a potlačiť odpor ukrajinských obrancov“. Podľa neho sa očakáva, že Rusko zintenzívni bombardovanie oceliarne, keď už z nej evakuovali všetkých civilistov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko sa snaží preraziť obranu Azovstaľu, po evakuácii civilistov plánujú zintenzívniť bombardovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.