Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Pred ukrajinský súd sa postavil prvý ruský vojak, na začiatku invázie na ulici popravil dôchodcu (video)

 Webnoviny  13. máj 2022  50
Pred ukrajinský súd sa postavil prvý ruský vojak, na začiatku invázie na ulici popravil dôchodcu (video)

13.5.2022 (Webnoviny.sk) - V piatok sa začal prvý proces s ruským vojakom obvineným zo zabitia ukrajinského civilistu počas invázie Moskvy na susednej Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


V malej sieni v ukrajinskej metropole Kyjev sa pred sudcu postavil 21-ročný Vadim Šišimarin, ktorý je obvinený z toho, že v obci Čupachovka na severovýchode Ukrajiny strelil do hlavy 62-ročného Ukrajinca. Hrozí mu až doživotný trest odňatia slobody.

Vražda sa stala v prvých dňoch vojny. Člen tankovej posádky Šišimarin po zadržaní priznal, že civilistu zastrelil. „Dostal som rozkaz strieľať. Vystrelil som naňho jednu dávku, spadol a pokračovali sme,“ povedal obvinený Rus, ktorého vyhlásenie je jedno z prvých priznaní v podaní ruských okupantov.
Viac k témam: Poprava, rusko-ukrajinský konflikt, Súd, vojenská invázia, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Pred ukrajinský súd sa postavil prvý ruský vojak, na začiatku invázie na ulici popravil dôchodcu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.