Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Rusko sa opäť vyhráža „odpoveďou“ na vstup Ukrajiny do NATO, ide o bezpečnosť celej Európy

 Webnoviny  10. júl 2023  187  
Rusko sa opäť vyhráža „odpoveďou“ na vstup Ukrajiny do NATO, ide o bezpečnosť celej Európy

10.7.2023 (SITA.sk) - Kremeľ opäť pohrozil, že vstup Ukrajiny do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) sa údajne stane hrozbou pre Rusko a vyžiada si odozvu Moskvy. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na agentúru RIA Novosti a hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova.

Bezpečnostná architektúra Európy


„Vstup Ukrajiny do NATO bude mať veľmi negatívne dôsledky na bezpečnostnú architektúru Európy. Ako člen NATO sa Ukrajina stane hrozbou pre Rusko, čo si bude vyžadovať jasnú a pevnú odpoveď,“ povedal Peskov. Ako dosiaľ, ani tentoraz nešpecifikoval, akým spôsobom NATO ohrozuje Rusko a ničím nepodložil svoje tvrdenia.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba v pondelok vyhlásil, že spojenci v NATO sa dohodli na skrátenom procese vstupu Ukrajiny do aliancie, keď odstránili z ukrajinskej cesty k pristúpeniu akčný plán členstva.

Pozvanie Ukrajiny do NATO


Ukrajinská vicepremiérka pre európsku a euroatlantickú integráciu Oľha Stefanišynová zasa uviedla, že celé východné krídlo NATO, ako aj viaceré západoeurópske krajiny sú teraz za pozvanie Ukrajiny. Tá taktiež verí, že NATO môže pozvať Ukrajinu, aby sa pripojila k aliancii aj počas vojny, a dokončiť proces, keď to okolnosti dovolia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kremeľ, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vstup Ukrajiny do NATO
Zdroj: SITA.sk - Rusko sa opäť vyhráža „odpoveďou“ na vstup Ukrajiny do NATO, ide o bezpečnosť celej Európy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.