Streda, 29. január 2020
Slnečno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Rusko rokovalo s Venezuelou o bilaterálnych vzťahoch, sú pripravení pokračovať v spoločnej práci

 Webnoviny  21. august 2019  64
Rusko rokovalo s Venezuelou o bilaterálnych vzťahoch, sú pripravení pokračovať v spoločnej práci

21.8.2019 (Webnoviny.sk) - Ruský minister zahraničia v stredu rokoval s venezuelskou viceprezidentkou o rozšírení hospodárskych, vojenských a ďalších vzťahov medzi Moskvou a Caracasom.

Sergej Lavrov počas stretnutia s Delcy Rodríguez uviedol, že jeho krajina podporí Venezuelu a ďalších v ich úsilí "oponovať proti akýmkoľvek nezákonným jednostranným metódam vydierania a nátlaku". Rodríguez zase sľúbila, že Venezuela bude pokračovať "v boji za slobodu".

Ruské ministerstvo zahraničných vecí po rokovaniach Rodríguez a Lavrova oznámilo, že "potvrdili pripravenosť pokračovať v spoločnej práci na projektoch vo sférach hospodárstva, vedy, technológií, kultúry a vojensko-technickej spolupráce".

Rusko podporuje venezuelského prezidenta Nicolása Madura. Spojené štáty americké a desiatky ďalších krajín zase podporujú venezuelského opozičného lídra Juana Guaidóa, ktorého uznávajú aj za dočasného prezidenta Venezuely.

Viac k témam: rokovanie, spolupráca, štátna podpora
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko rokovalo s Venezuelou o bilaterálnych vzťahoch, sú pripravení pokračovať v spoločnej práci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.