Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Rusko pripravuje teroristické útoky na vlastné obyvateľstvo, tvrdí ukrajinská rozviedka

 Webnoviny  20. október 2022  62
Rusko pripravuje teroristické útoky na vlastné obyvateľstvo, tvrdí ukrajinská rozviedka

20.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské špeciálne služby pravdepodobne pripravujú teroristické útoky proti vlastnému obyvateľstvu. Na Facebooku o tom informovalo hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Vojenskí komisári na území Ruskej federácie rozdávajú miestnym obyvateľom 'memoáre', v ktorých sú ukrajinské špeciálne služby obvinené z plánovania a vykonávania teroristických činov proti civilnému obyvateľstvu," píše GUR.

Tvrdí, že „sabotéri" na lavičkách či v kríkoch na verejných priestranstvách rozkladajú zamínované telefóny, peňaženky, tablety či detské hračky. GUR sa domnieva, že ruské špeciálne služby týmto spôsobom pripravujú pôdu pre provokácie a následné obvinenia voči Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinskí obrancovia na oslobodených územiach Ukrajiny objavili po Rusoch rôzne zamínované predmety vrátane domácich spotrebičov či detských hračiek, čo viedlo k zraneniam až úmrtiam civilistov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Teroristické útoky
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko pripravuje teroristické útoky na vlastné obyvateľstvo, tvrdí ukrajinská rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.