Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,3 °C
Mimoriadne správy

Rusko pripravuje teroristické útoky na vlastné obyvateľstvo, tvrdí ukrajinská rozviedka

 Webnoviny  20. október 2022  37
Rusko pripravuje teroristické útoky na vlastné obyvateľstvo, tvrdí ukrajinská rozviedka

20.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské špeciálne služby pravdepodobne pripravujú teroristické útoky proti vlastnému obyvateľstvu. Na Facebooku o tom informovalo hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Vojenskí komisári na území Ruskej federácie rozdávajú miestnym obyvateľom 'memoáre', v ktorých sú ukrajinské špeciálne služby obvinené z plánovania a vykonávania teroristických činov proti civilnému obyvateľstvu," píše GUR.

Tvrdí, že „sabotéri" na lavičkách či v kríkoch na verejných priestranstvách rozkladajú zamínované telefóny, peňaženky, tablety či detské hračky. GUR sa domnieva, že ruské špeciálne služby týmto spôsobom pripravujú pôdu pre provokácie a následné obvinenia voči Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinskí obrancovia na oslobodených územiach Ukrajiny objavili po Rusoch rôzne zamínované predmety vrátane domácich spotrebičov či detských hračiek, čo viedlo k zraneniam až úmrtiam civilistov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Teroristické útoky
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko pripravuje teroristické útoky na vlastné obyvateľstvo, tvrdí ukrajinská rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.