Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Rusko pravdepodobne chystá ofenzívu v západnej časti Doneckej oblasti, varuje Inštitút pre štúdium vojny

 Webnoviny   1. apríl 2024  167  
Rusko pravdepodobne chystá ofenzívu v západnej časti Doneckej oblasti, varuje Inštitút pre štúdium vojny

1.4.2024 (SITA.sk) - Rusko podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) v závere jari alebo v lete môže podniknúť rozsiahlu ofenzívu v západnej časti Doneckej oblasti. ISW sa však domnieva, že ruské sily budú pravdepodobne schopné začať koordinovanú rozsiahlu ofenzívu len v jednej operačnej oblasti pre obmedzený počet vojakov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineInštitút okrem toho dodáva, že ukrajinské sily pravdepodobne v sobotu odrazili mechanizovaný útok ruského práporu pri Avdijivke. Išlo prvý ruský útok na úrovni práporu od októbra minulého roka. Odrazenie sobotňajšieho útoku je podľa analytikov pozitívnym indikátorom schopnosti Ukrajiny brániť sa pred budúcimi rozsiahlymi ruskými útokmi a pred očakávanou ofenzívou Moskvy v lete tohto roka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)Viac k témam: ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko pravdepodobne chystá ofenzívu v západnej časti Doneckej oblasti, varuje Inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.