Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,6 °C
Mimoriadne správy

Evakuácia ukrajinského mesta Charkov podľa jeho starostu nie je nutná. Nikto sa nevzdáva, hovorí

 Webnoviny   1. apríl 2024  159  
Evakuácia ukrajinského mesta Charkov podľa jeho starostu nie je nutná. Nikto sa nevzdáva, hovorí

1.4.2024 (SITA.sk) - Predstavitelia Charkova ani ukrajinskej armády v súčasnosti nepovažujú evakuáciu mesta za nevyhnutnú napriek neustálym ruským útokom. Povedal to v rozhovore pre portál Liga.net starosta Charkova Ihor Terechov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine"Prebieha evakuácia z oblasti, kde prebiehajú boje, a títo ľudia smerujú do Charkova. V súčasnosti má mesto 1,3 milióna obyvateľov. Doteraz ani my ani armáda nevidíme žiadne dôvody na evakuáciu z Charkiva," povedal starosta. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

"Neviem, aký je plán nepriateľa. Takmer celá kritická energetická infraštruktúra, vrátane individuálnej infraštruktúry, bola prakticky zničená. Rusko nás chce zastrašiť, ale je to nemožné.... Boli časy, keď v takmer dvojmiliónovom meste zostalo len 300-tisíc ľudí," konštatoval Terechov. Ako však zdôraznil, "nikto sa nevzdáva."

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Predstavitelia Charkova, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, starosta Charkova, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Evakuácia ukrajinského mesta Charkov podľa jeho starostu nie je nutná. Nikto sa nevzdáva, hovorí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.