Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Rusko poslalo na Ukrajinu ďalšie jednotky, v Donbase má aj Vagnerovcov a bojovníkov zo Sýrie

 Webnoviny  20. apríl 2022  79
Rusko poslalo na Ukrajinu ďalšie jednotky, v Donbase má aj Vagnerovcov a bojovníkov zo Sýrie

20.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská armáda v priebehu utorka poslala do boja na Ukrajine ďalšie dve bojové jednotky, známe ako práporové taktické skupiny. Tvrdí to nemenovaný popredný predstaviteľ americkej obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktUviedol, že počet ruských jednotiek na Ukrajine sa týmto zvýšil na 78, pričom dodal, že všetky momentálne operujú na juhu a východe. Minulý týždeň mali Rusi na Ukrajine 65 jednotiek. Podľa Pentagonu pozostávali ruské jednotky na začiatku vojny zo 700 až 800 vojakov a momentálne ich na Ukrajine môže byť 55-tisíc až 62-tisíc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa nemenovaného európskeho predstaviteľa má tiež Rusko v Donbase asi 10-tisíc až 20-tisíc zahraničných bojovníkov. Je to zmes žoldnierov z polovojenskej skupiny Vagnerovcov a bojovníkov zo Sýrie a Líbye.

Viac k témam: Donbas, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko poslalo na Ukrajinu ďalšie jednotky, v Donbase má aj Vagnerovcov a bojovníkov zo Sýrie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.