Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Rusko opäť útočilo bezpilotnými lietadlami Šáhid, cieľom bola prístavná infraštruktúra v Odeskej oblasti

 Webnoviny   2. august 2023  77  
Rusko opäť útočilo bezpilotnými lietadlami Šáhid, cieľom bola prístavná infraštruktúra v Odeskej oblasti

2.8.2023 (SITA.sk) - Rusko v noci na stredu zaútočilo bezpilotnými lietadlami Šáhid na prístavnú infraštruktúru v ukrajinskej Odeskej oblasti. Útoky poškodili obilný výťah a spôsobili požiar v zariadeniach prístavov.

Priemyselná infraštruktúra


„Cieľom nepriateľa boli jednoznačne zariadenia prístavov a priemyselná infraštruktúra regiónu," napísalo na Facebooku velenie ukrajinskej armády na juhu krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinské letectvo zachytilo v noci nad Ukrajinou dovedna 23 bezpilotných lietadiel, väčšinou v Odese a Kyjeve. Šéf kyjevskej vojenskej administratívy Serhij Popko uviedol, že v ukrajinskej metropole zachytili všetkých desať dronov.

Svet musí reagovať


„Ruskí teroristi sa opäť zamerali na prístavy, obilné zariadenia a globálnu potravinovú bezpečnosť. Svet musí reagovať,“ napísal prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu ráno na Telegrame.

Potvrdil, že niektoré drony zasiahli svoje ciele, pričom „najvýraznejšie škody“ evidujú na juhu Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko opäť útočilo bezpilotnými lietadlami Šáhid, cieľom bola prístavná infraštruktúra v Odeskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.