Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Rusko obvinilo reportéra Wall Street Journal zo špionáže, stalo sa tak po prvýkrát od studenej vojny

 Webnoviny   8. apríl 2023  70  
Rusko obvinilo reportéra Wall Street Journal zo špionáže, stalo sa tak po prvýkrát od studenej vojny

8.4.2023 (SITA.sk) - Reportéra denníka Wall Street Journal Evana Gershkovicha v piatok ruské úrady obvinili zo špionáže. Tamojšie tlačové agentúry Tass a Interfax uviedli, že zdroj z prostredia orgánov činných v trestnom konaní ich informoval, že ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) oficiálne obvinila amerického novinára.Tridsaťjedenročného novinára zatkli 29. marca v Jekaterinburgu. FSB ho obvinila zo snahy získať tajné informácie o ruskej továrni na zbrane. Gershkovich je prvý reportér amerického média, ktorého od studenej vojny v Rusku zadržali pre obvinenia zo špionáže. V Moskve ho držia v dvojmesačnej vyšetrovacej väzbe. Voči zatknutiu sa už údajne odvolal. Ruský súd sa bude jeho odvolaním zaoberať 18. apríla.Viac k témam: investigatívny novinár, Obvinenie, Špionáž, Súdy
Zdroj: SITA.sk - Rusko obvinilo reportéra Wall Street Journal zo špionáže, stalo sa tak po prvýkrát od studenej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.