Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Počet ruských vojakov ochotných vzdať sa stúpol, v programe „Chcem žiť“ už zaregistrovali viac ako 3-tisíc žiadostí

 Webnoviny   8. apríl 2023  73  
Počet ruských vojakov ochotných vzdať sa stúpol, v programe „Chcem žiť“ už zaregistrovali viac ako 3-tisíc žiadostí

8.4.2023 (SITA.sk) - Počet ruských vojakov ochotných vzdať sa ukrajinským silám sa počas uplynulého mesiaca prudko zvýšil. Hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR) uviedlo, že tento počet sa v priebehu marca zdvojnásobil, čo mohlo byť pravdepodobne spôsobené očakávaním protiofenzívy ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa Ukrajincov v marci prostredníctvom programu „Chcem žiť“ zaregistrovali viac ako 3-tisíc žiadostí, čo bolo dvakrát viac ako počas mesiacov predtým. GUR tvrdí, že mnohí Rusi „sa snažia vzdať sa, aby si zachránili život“. GUR taktiež eviduje zintenzívnenie zajatí okupantov priamo na bojisku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Počet ruských vojakov ochotných vzdať sa stúpol, v programe „Chcem žiť“ už zaregistrovali viac ako 3-tisíc žiadostí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.