Streda, 29. november 2023
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Rusko nie je bližšie k víťazstvu, vojnoví blogeri majú obavy zo zimnej ukrajinskej protiofenzívy

 Webnoviny   7. november 2023  124  
Rusko nie je bližšie k víťazstvu, vojnoví blogeri majú obavy zo zimnej ukrajinskej protiofenzívy

7.11.2023 (SITA.sk) - Rusko „v súčasnosti nie je bližšie k víťazstvu na Ukrajine". V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW), ktorí tiež poukázali na obavy ruských vojenských blogerov, že „ruské sily budú pravdepodobne v zime čeliť obnovenej ukrajinskej protiofenzíve“.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRuskí vojnoví korešpondenti sa tiež domnievajú, že Rusko v nadchádzajúcich mesiacoch neprevezme iniciatívu v bojoch na Ukrajine.

Iní vojenskí blogeri zasa oslavovali tvrdenia hlavného veliteľa ukrajinskej armády Valerija Zalužného o „vojne v slepej uličke“ ako znamenie toho, že Rusku sa vo vojne darí. Ďalší však upozornili, že Rusko by malo byť opatrné v súvislosti so Zalužného vyhláseniami o ukrajinských ťažkostiach, a podotkli, že ruské sily majú pred sebou „dlhú a náročnú vojnu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Rusko nie je bližšie k víťazstvu, vojnoví blogeri majú obavy zo zimnej ukrajinskej protiofenzívy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.