Streda, 29. november 2023
Slnečno  -1 °C
Mimoriadne správy

Na Ukrajinu dorazili ďalšie systémy protivzdušnej obrany NASAMS

 Webnoviny   7. november 2023  133  
Na Ukrajinu dorazili ďalšie systémy protivzdušnej obrany NASAMS

7.11.2023 (SITA.sk) - Na Ukrajinu dorazili ďalšie pokročilé systémy protivzdušnej obrany typu zem-vzduch NASAMS. Ako referuje web Ukrajinská pravda, prostredníctvom Telegramu to oznámil tamojší prezident Volodymyr Zelenskyj. Poznamenal tiež, že dostal správy o dodaní novej munície a vybavenia pre ukrajinské jednotky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Do bojovej služby boli uvedené ďalšie systémy NASAMS od partnerov. Včasné posilnenie našej protivzdušnej obrany pred zimou,“ napísal Zelenskyj.

V piatok USA oznámili, že ich najnovší balík zbraní pre Kyjev v hodnote niekoľkých miliónov dolárov bude obsahovať dodatočnú muníciu pre systémy protivzdušnej obrany NASAMS.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, Protivzdušná obrana, Protivzdušná obrana NASAMS, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Na Ukrajinu dorazili ďalšie systémy protivzdušnej obrany NASAMS © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.