Sobota, 10. december 2022
Mierne sneženie  1,5 °C
Mimoriadne správy

Rusko nesúhlasilo s klauzulou o kontrole Zaporižžskej jadrovej elektrárne a zablokovalo dohodu o jadrových zbraniach

 Webnoviny  27. august 2022  53
Rusko nesúhlasilo s klauzulou o kontrole Zaporižžskej jadrovej elektrárne a zablokovalo dohodu o jadrových zbraniach

27.8.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko zablokovalo dohodu na pôde Organizácie Spojených národov, ktorej cieľom je posilniť Zmluvu o nešírení jadrových zbraní. Moskva totiž nesúhlasila s klauzulou o kontrole Zaporižžskej jadrovej elektrárne na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Jeden odstavec konečného návrhu textu zdôrazňuje „maximálnu dôležitosť zaručenia, že kompetentné ukrajinské úrady budú mať kontrolu nad jadrovými zariadeniami ... ako je Zaporižžská jadrová elektráreň". Informuje o tom web The Guardian.

Ruská delegácia ako jediná v piatok nesúhlasila s dohodnutým textom, ale neúspech konferencie podľa nej zavinila Ukrajina a jej „ochrancovia". Po svojom vyhlásení ruská delegácia odišla z rokovacej miestnosti.

Viac k témam: Dohoda, Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko nesúhlasilo s klauzulou o kontrole Zaporižžskej jadrovej elektrárne a zablokovalo dohodu o jadrových zbraniach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.