Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

V Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe vypukol požiar, evakuovali pacientov aj personál

 Webnoviny  27. august 2022  54
V Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe vypukol požiar, evakuovali pacientov aj personál

27.8.2022 (Webnoviny.sk) - V českej Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe v sobotu ráno vypukol požiar. Pražskí hasiči k nemu vyrazili krátko po pol deviatej. Požiar zachvátil strechu jedného z pavilónov a rozšíril sa na ploche 15 krát 30 metrov, uviedli pražskí hasiči. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Zranenia nehlásili


Pri zásahu nasadili výškovú techniku. Podľa hasičov ide o požiar podkrovia oddelenia neurológie.

Nasadených je niekoľko vodných prúdov. Zasiahnutý je pavilón A5, neurológia, čiastočne ambulantná a čiastočne lôžková časť," uviedli hasiči na mikroblogovacej sieti Twitter. Z areálu nemocnice už evakuovali pacientov aj personál. Nijaké zranenia nehlásili.

Požiar už lokalizovali


Máme pri požiari pripravené tri jednotky, inšpektora aj koordinátora. Prevoz evakuovaných ľudí sa neplánuje," povedala hovorkyňa pražskej záchranky Jana Poštová. Pri nemocnici pomáhajú aj policajti.

Hasičom sa podarilo požiar odrezať od hlavnej budovy, ktorú uzavreli. Zvyšok nemocnice nie je ohrozený. Požiar sa už podarilo z veľkej časti lokalizovať a na mieste nie je vidieť plamene.

Viac k témam: Nemocnica, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - V Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe vypukol požiar, evakuovali pacientov aj personál © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.