Utorok, 21. marec 2023
Mimoriadne správy

Rusko nemôže existovať v súčasnej podobe, vyhlásil Podoľak. Musí prehrať a byť potrestané (foto)

 Webnoviny  15. november 2022  45
Rusko nemôže existovať v súčasnej podobe, vyhlásil Podoľak. Musí prehrať a byť potrestané (foto)

15.11.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko musí prejsť „politickou transformáciou“ a „nemôže pokračovať v existencii vo svojej súčasnej podobe“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak.

Rusko musí prehrať a byť potrestané


„Netreba sa báť pravdy. Rusko nemôže pokračovať v existencii vo svojej súčasnej podobe a vládnucich elitách. Rusko musí prehrať, byť potrestané za zanedbanie medzinárodného práva a prejsť politickou transformáciou. Čím skôr to všetci pochopia, tým menej bude obetí,“ napísal Podoľak na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Zelenskyj vraj nezavrel dvere


V októbri Zelenskyj podpísal dekrét, ktorý formálne vylúčil možnosť rokovaní s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom. V rozhovore s Christiane Amanpourovou zo CNN minulý týždeň Zelenskij povedal, že okrem ultimát „od súčasného prezidenta Ruskej federácie nič nepočul“.

„Ale ja som nezavrel dvere. Povedal som, že budeme pripravení hovoriť s Ruskom, ale s iným Ruskom. Takým, ktoré je skutočne pripravené na mier. Takým, ktoré je pripravené uznať, že sú okupantmi... Musia všetko vrátiť. Pôdu, právo, slobodu, peniaze... A čo je najdôležitejšie, spravodlivosť,“ skonštatoval Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko nemôže existovať v súčasnej podobe, vyhlásil Podoľak. Musí prehrať a byť potrestané (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.