Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Rusko nacvičuje odpaľovanie rakiet v Čiernom mori aj uzavretie oblastí pre lodnú dopravu

 Webnoviny  21. júl 2023  78  
Rusko nacvičuje odpaľovanie rakiet v Čiernom mori aj uzavretie oblastí pre lodnú dopravu

21.7.2023 (SITA.sk) - Ruské lode údajne začali nacvičovať odpaľovanie rakiet na ciele v Čiernom mori. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany.

To tvrdí, že čiernomorská flotila nacvičovala uzavretie oblastí, ktoré boli dočasne zakázané pre lodnú dopravu. Ministerstvo dodalo, že cvičenia zahŕňali „zadržanie plavidla, ktoré sa previnilo“.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZdá sa, že video zverejnené ruským ministerstvom obrany ukazuje, že raketa bola odpálená z raketovej lode Ivanovec. Skúšky sa uskutočnili dva dni po tom, čo Rusko oznámilo, že bude považovať všetky lode na ceste do ukrajinských prístavov za potenciálnych prepravcov vojenského nákladu pre Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Čierne more, ruské ministerstvo obrany, ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko nacvičuje odpaľovanie rakiet v Čiernom mori aj uzavretie oblastí pre lodnú dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.