Pondelok, 25. september 2023
Zamračené  19,1 °C
Mimoriadne správy

Nemecko poslalo na Ukrajinu prvé tanky Leopard 1 aj dvadsať guľometov MG3

 Webnoviny  21. júl 2023  79  
Nemecko poslalo na Ukrajinu prvé tanky Leopard 1 aj dvadsať guľometov MG3

21.7.2023 (SITA.sk) - Nemecko v rámci novej pomoci Ukrajine poslalo Kyjevu prvých desať tankov Leopard 1 A5. Podľa aktualizovaného zoznamu zbraní poskytnutých Ukrajine, ktorý zverejnila nemecká vláda, súčasťou najnovšej dodávky bolo aj dvadsať guľometov MG3, ktoré sa používajú v tankoch Leopard 2 a v bojových vozidlách Marder a DACHS. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Súčasťou dodávky je aj približne 1 300 kusov 155-milimetrovej munície pre húfnice, 2 064 kusov dymovej munície rovnakého kalibru a ďalší premosťovací systém. Medzi dodanou vojenskou technikou je aj desať pozemných radarových staníc.

Počas nedávneho samitu Severoatlantickej aliancie v litovskom hlavnom meste Vilnius nemecký minister obrany Boris Pistorius potvrdil nový balík pomoci Ukrajine v hodnote približne 600 miliónov eur.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: balík pomoci Ukrajine, guľomet MG3, nemecká pomoc, Nemecký minister obrany, rusko-ukrajinský konflikt, tank Leopard 1 A5, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Nemecko poslalo na Ukrajinu prvé tanky Leopard 1 aj dvadsať guľometov MG3 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.