Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Rusko je pripravené na rozhovory o povojnovom usporiadaní na Ukrajine, tvrdí minister obrany Šojgu

 Webnoviny  30. október 2023  106  
Rusko je pripravené na rozhovory o povojnovom usporiadaní na Ukrajine, tvrdí minister obrany Šojgu

30.10.2023 (SITA.sk) - Rusko je „pripravené na rozhovory“ o povojnovom usporiadaní na Ukrajine. Ako referuje web news.sky.com, v pondelok to na vojenskom fóre v čínskom Pekingu vyhlásil ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Vo svojom prejave na fóre Siang-šan, najväčšom každoročnom čínskom podujatí vojenskej diplomacie, Šojgu dodal, že Rusko je tiež pripravené na rozhovory o ďalšom „spolužití“ so Západom. Varoval však, že Západ sa snaží potenciálne rozšíriť konflikt v ázijsko-tichomorskom regióne.

„V prípade, že budú vytvorené potrebné podmienky, zostávame pripravení na reálne politické diskusie - tak o postkonfliktnom riešení ukrajinskej krízy, ako aj o ďalšom spolunažívaní so Západom ako celkom,“ povedal Šojgu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany
Zdroj: SITA.sk - Rusko je pripravené na rozhovory o povojnovom usporiadaní na Ukrajine, tvrdí minister obrany Šojgu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.