Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Rusko hlási najvyšší denný prírastok obetí koronavírusu, nosenie rúšok dostali občania príkazom

 Webnoviny  27. október 2020  103
Rusko hlási najvyšší denný prírastok obetí koronavírusu, nosenie rúšok dostali občania príkazom

27.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ruské úrady v utorok rozhodli o celoštátnej povinnosti nosiť rúška, keďže koronavírus sa opäť rýchlo šíri. Zdravotnícke úrady v utorok oznámili, že zaregistrovali 16 550 nových prípadov infekcie a 320 úmrtí. Bol to najvyšší denný počet obetí na životoch od vypuknutia pandémie.

Ruský úrad verejného zdravotníctva Rospotrebnadzor prikázal nosenie rúšok na preplnených verejných miestach, vo verejnej doprave, v taxíkoch, na parkoviskách a vo výťahoch. Príkaz nadobúda účinnosť v stredu. Rospotrebnadzor zároveň odporučil regionálnym úradom, aby od 23:00 do 6:00 zakázali zábavné podujatia a prevádzku reštaurácií a barov.

Viac o téme: Koronavírus


Rusko eviduje štvrtý najvyšší počet doteraz zistených prípadov koronavírusu, a to viac ako 1,5 milióna. Od začiatku pandémie v krajine na ochorenie COVID-19 zomrelo viac ako 26-tisíc ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, testovanie, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko hlási najvyšší denný prírastok obetí koronavírusu, nosenie rúšok dostali občania príkazom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.