Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Taliani vyšli pre nové opatrenia voči koronavírusu do ulíc, demonštrácie sprevádzali násilnosti (video)

 Webnoviny  27. október 2020  126
Taliani vyšli pre nové opatrenia voči koronavírusu do ulíc, demonštrácie sprevádzali násilnosti (video)

27.10.2020 (Webnoviny.sk) - Taliani v pondelok protestovali proti novým obmedzeniam proti šíreniu koronavírusu, v niektorých mestách však demonštrácie sprevádzali násilnosti. Ako informuje spravodajský portál BBC, strety hlásili napríklad v Turíne a Miláne. Protesty sa konali aj v zhruba desiatke ďalších miest, vrátane Ríma, Janova, Palerma, Neapola a Terstu.

V Turíne výtržníci hádzali do policajtov zápalné fľaše. Davy poškodili viacero luxusných obchodov v centre mesta, demonštranti zapaľovali petardy a svetlice, zatiaľ čo polícia zareagovala slzným plynom. Ten použili aj v Miláne, kde sa davy skandujúce "Sloboda" dostali do stretu s policajtmi v centre mesta. Polícia tam zatkla 28 ľudí.

Kontaktné športy sú zakázané


Demonštrácie sa začali krátko po tom, čo začali platiť nové opatrenia, ktoré budú trvať do 24. novembra. Reštaurácie, bary a kaviarne od 18:00 nemôžu obsluhovať stoly, môžu však do polnoci predávať tovar, ktorý si zákazníci vezmú so sebou.

Od šiestej večer musia byť tiež zatvorené kiná a posilňovne. Zakázané sú tiež kontaktné športy a 75 percent vyučovania na stredných a vysokých školách sa má uskutočňovať na diaľku.

Obchody sa boja bankrotu


Mnohé regióny zaviedli aj nočný zákaz vychádzania. Vláda tiež vyzýva občanov, aby necestovali mimo svoje mestá, ak to nie je nevyhnutné, a ak môžu vyhli sa aj cestovaniu v hromadnej doprave.

Viac o téme: Koronavírus


Hoci jarný celonárodný lockdown dodržiavali Taliani pokojne, nedávne obnovenie prísnejších obmedzení sa stretlo s odporom. Malé podniky argumentujú, že sa ešte zostavujú z prvého lockdownu a pre ďalšie opatrenia zbankrotujú.

Zdroj: Webnoviny.sk - Taliani vyšli pre nové opatrenia voči koronavírusu do ulíc, demonštrácie sprevádzali násilnosti (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.