Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Rusko ešte nedosiahlo svoje ciele vo vojne proti Ukrajine, vyhlásil Putin v rozhovore s Carlsonom

 Webnoviny   9. február 2024  112  
Rusko ešte nedosiahlo svoje ciele vo vojne proti Ukrajine, vyhlásil Putin v rozhovore s Carlsonom

9.2.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin povedal, že Rusko „nedosiahlo svoje ciele" vo vojne proti Ukrajine a že Moskva bola v roku 2014 „nútená vziať Krym pod svoju ochranu". Ako referuje web Ukrajinská pravda, šéf Kremľa to povedal v rozhovore s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom.

Ohrozený polostrov Krym


Putin povedal, že Rusko ešte „nedosiahlo ciele špeciálnej vojenskej operácie", predovšetkým denacifikáciu, ktorá zahŕňa „zakázanie všetkých neonacistických hnutí". Ruský vodca tiež uviedol, že „Ukrajina začala vojnu a cieľom Ruska je ju ukončiť".

Viac o téme: Vojna na UkrajineV rozhovore Putin povedal, že v roku 2014 bolo Rusko „nútené vziať Krym pod svoju ochranu, pretože polostrov bol ohrozený". Putin vo svojom rozhovore s Carlsonom zopakoval všetky známe naratívy ruskej propagandy, vrátane tých, ktoré súvisia s vojnou na Ukrajine. Putin zároveň v rozhovore obvinil Ukrajinu z neochoty rokovať.

Prečo si Putin vybral Carlsona?


Tucker Carlson bol v rokoch 2016 až 2023 moderátorom relácie „Tucker Carlson Tonight“ na Fox News, ale minulý rok v apríli bol prepustený bez oficiálneho vysvetlenia od svojho zamestnávateľa. CNN poznamenala, že „Carlson bol na kanáli hlavným propagátorom konšpiračných teórií a radikálnej rétoriky".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal novinárom, že Carlsona vybrali pre rozhovor, pretože „zastáva postoj, ktorý sa líši" od ďalších anglicky hovoriacich médií.

V novembri bývalý americký prezident Donald Trump povedal, že v prípade víťazstva v amerických prezidentských voľbách ako potenciálneho partnera a viceprezidenta zvažuje protiukrajinského televízneho moderátora Tuckera Carlsona.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusko ešte nedosiahlo svoje ciele vo vojne proti Ukrajine, vyhlásil Putin v rozhovore s Carlsonom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.