Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Putin presviedča Spojené štáty, aby prinútili Ukrajinu k rokovaniam. Prehra Ruska na Ukrajine nie je možná, tvrdí

 Webnoviny   9. február 2024  109  
Putin presviedča Spojené štáty, aby prinútili Ukrajinu k rokovaniam. Prehra Ruska na Ukrajine nie je možná, tvrdí

9.2.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin využil rozhovor s bývalým moderátorom Fox News Tuckerom Carlsonom, aby vyzval Washington, nech akceptuje záujmy Moskvy a presvedčí Ukrajinu, aby si sadla na rokovania.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Putin zopakoval svoje tvrdenie, že jeho invázia na Ukrajinu, ktorú Kyjev a jeho spojenci označili za nevyprovokovaný akt agresie, bola nevyhnutná na ochranu rusky hovoriacich osôb na Ukrajine a na zabránenie tomu, aby táto krajina vstupom do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) predstavovala hrozbu pre Rusko.

Je to úloha Washingtonu


Putin poukázal na to, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol viesť rozhovory so súčasným ruským režimom. Šéf Kremľa argumentoval, že je na Washingtone, aby prestal dodávať Ukrajine zbrane a presvedčil Kyjev, ktorý nazval „satelitom USA“, aby začal rokovať.

„Nikdy sme neodmietli rokovania,“ povedal Putin.

„Mali by ste povedať súčasnému ukrajinskému vedeniu, aby prestalo a prišlo k rokovaciemu stolu.“

Obvinenia z útokov na iné krajiny odmieta


Putin varoval, že Západu sa nikdy nepodarí spôsobiť Rusku na Ukrajine „strategickú prehru“ a odmietol obvinenia, že Rusko spriada plány na útok na Poľsko alebo iné krajiny NATO.

Hovorca americkej Rady národnej bezpečnosti John Kirby sa ešte pred zverejnením Carlsonovho rozhovoru pokúsil minimalizovať jeho dopad, keď povedal: „Pamätajte, že počúvate Vladimira Putina. A nemali by ste brať ako nominálnu hodnotu čokoľvek, čo povie.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)Viac k témam: Hovorca americkej Rady národnej bezpečnosti, Rozhovor, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský vodca, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Washington, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Putin presviedča Spojené štáty, aby prinútili Ukrajinu k rokovaniam. Prehra Ruska na Ukrajine nie je možná, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.