Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Rusko dosahuje v Donbase minimálny pokrok, vojaci nemajú dostatok munície a vozidiel

 Webnoviny  24. august 2022  66  
Rusko dosahuje v Donbase minimálny pokrok, vojaci nemajú dostatok munície a vozidiel

24.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská ofenzíva vo východoukrajinskom regióne Donbas dosahuje minimálny pokrok a ruské ozbrojené sily trpia nedostatkom munície, vozidiel a vojakov. Uviedlo to v aktualizácii spravodajských informácií o vývoji ruskej invázie na Ukrajinu britské ministerstvo obrany. Informuje o tom britský web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ofenzíva v Donbase dosahuje minimálny pokrok a Rusko predpokladá veľký ukrajinský protiútok. Operačne Rusko trpí nedostatkom munície, vozidiel a personálu. Morálka je v mnohých častiach armády slabá a ruská armáda je významne degradovaná,“ uviedol britský rezort obrany.

„Diplomatická sila Ruska sa zmenšuje a jeho dlhodobý ekonomický výhľad je pochmúrny. Po šiestich mesiacoch sa ruská vojna ukazuje ako drahá a strategicky škodlivá," dodalo ministerstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko dosahuje v Donbase minimálny pokrok, vojaci nemajú dostatok munície a vozidiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.