Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Slovák chcel v Maďarsku natankovať lacnejšie. Na auto založil falošné ešpézetky, ale sám sa prezradil

 Webnoviny  24. august 2022  40
Slovák chcel v Maďarsku natankovať lacnejšie. Na auto založil falošné ešpézetky, ale sám sa prezradil

24.8.2022 (Webnoviny.sk) - Úrad prokuratúry v maďarskej župe Zala obvinil slovenského občana z falšovania po tom, ako pre svoje auto použil falošné evidenčné číslo, aby si mohol v krajine kúpiť lacnejší benzín. Falošné maďarské evidenčné číslo použil v júni v meste Veľká Kaniža. Informuje o tom portál hungarytoday.hu.

Úrad prokuratúry v župe Zala uviedol, že 29-ročný muž cez Maďarsko cestoval pri návrate na Slovensko z dovolenky v Chorvátsku. Podľa hovorcu úradu prokuratúry Csabu Pirgera muž kúpil falošné plastové evidenčné číslo na Slovensku. Na benzínke sa muž pýtal, koľko benzínu môže kúpiť, ale naľakal sa a odišiel bez úplného doplnenia nádrže svojho auta. Sotva 50 metrov od benzínky na vozidlo vrátil svoje evidenčné číslo a falošné odložil v aute.

Po tom, ako pracovník benzínky prípad nahlásil polícii, Slováka zadržali na inej benzínke. Benzín za zastropovanú cenu 480 forintov za liter si môžu v Maďarsku kupovať len majitelia áut s maďarskými evidenčnými číslami.

(1 EUR = 410,55 HUF)

Viac k témam: ceny palív, falšovanie, Podvod
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovák chcel v Maďarsku natankovať lacnejšie. Na auto založil falošné ešpézetky, ale sám sa prezradil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.