Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Ruskí vojaci zarábajú takmer trojnásobok priemerného platu, ale na splnenie náborových cieľov to nestačí

 Webnoviny  29. august 2023  261  
Ruskí vojaci zarábajú takmer trojnásobok priemerného platu, ale na splnenie náborových cieľov to nestačí

29.8.2023 (SITA.sk) - Nižšie postavení ruskí vojaci zarábajú takmer trojnásobok priemerného platu v Rusku. Vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine na to poukazuje britské ministerstvo obrany, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTíto vojaci majú plat viac ako 200-tisíc rubľov mesačne, čo je zhruba 2,7-násobne viac ako je ruský priemerný plat. Pre porovnanie, 2,7-násobok priemerného platu v Spojenom kráľovstve je viac ako 90-tisíc libier ročne, uvádza rezort.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Vysoký plat a dodatočné benefity sú podľa Londýna silné stimuly pre pridanie sa do bojov na Ukrajine, no Rusko pravdepodobne aj tak nedosiahne svoje ciele pre nábor dobrovoľníkov do armády.

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruskí vojaci zarábajú takmer trojnásobok priemerného platu, ale na splnenie náborových cieľov to nestačí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.