Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Ruskí vojaci mierne postúpili v Doneckej a Zaporižžskej oblasti, hlási Inštitút pre štúdium vojny

 Webnoviny  24. marec 2024  124  
Ruskí vojaci mierne postúpili v Doneckej a Zaporižžskej oblasti, hlási Inštitút pre štúdium vojny

24.3.2024 (SITA.sk) - Ruské sily dosiahli „mierne úspechy“ počas pokračujúcich bojov vo viacerých sektoroch v Doneckej a Zaporižžskej oblasti. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) vo svojej najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa geolokačných záberov Rusi nepatrne postúpili severne od obce Novomychajlivka, ktorá leží juhozápadne od mesta Doneck. Rusko postúpilo aj západne od mesta Avdijivka pri obci Tonenke. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

ISW tiež uviedol, že ruské sily mierne napredovali v západnej časti Zaporižžskej oblasti, kde sa zmocnili obmedzených pozícií pri obci Verbove východne od Robotyne.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruskí vojaci mierne postúpili v Doneckej a Zaporižžskej oblasti, hlási Inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.