Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Princezná Kate je dojatá, podporu a srdečnosť jej prejavujú ľudia z celého sveta (foto)

 Webnoviny  24. marec 2024  151  
Princezná Kate je dojatá, podporu a srdečnosť jej prejavujú ľudia z celého sveta (foto)

24.3.2024 (SITA.sk) - Britská princezná Catherine a jej manžel princ William„nesmierne dojatí" prejavmi srdečnosti a podpory zo strany verejnosti, ktoré prichádzajú po tom, ako princezná z Walesu oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu.

„Princ a princezná sú nesmierne dojatí milými odkazmi od ľudí zo Spojeného kráľovstva, z celého Commonwealthu a z celého sveta, ktorí reagovali na správu Jej kráľovskej výsosti," uviedol hovorca Kensingtonského paláca.

„Veľmi ich dojala srdečnosť a podpora verejnosti a sú vďační za pochopenie ich žiadosti o súkromie v tomto období," dodal.

Podporu britskej princeznej vyjadril celý svet, vrátane prezidenta Spojených štátov Joea Bidena a britského kráľa Karola III., ktorý tiež podstupuje liečbu rakoviny.

Ľudia sa zhromažďujú pri Kensingtonskom paláci, ktorý je kráľovskou rezidenciou v Londýne, a pri Hrade Windsor, aby princeznej prejavili podporu, pričom mnohí pri týchto kráľovských sídlach nechávajú kvety.

Viac k témam: Britská kráľovská rodina, Rakovina
Zdroj: SITA.sk - Princezná Kate je dojatá, podporu a srdečnosť jej prejavujú ľudia z celého sveta (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.