Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Ruskí vojaci brzdia ukrajinskú protiofenzívu, východne od Charkova zničili tri mosty

 Webnoviny   7. máj 2022  71
Ruskí vojaci brzdia ukrajinskú protiofenzívu, východne od Charkova zničili tri mosty

7.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská armáda uviedla, že ruské ozbrojené sily prvýkrát začali do vzduchu vyhadzovať mosty, aby spomalili ukrajinskú protiofenzívu na severovýchode.

Ukrajinský generálny štáb v sobotu oznámil, že východne od Charkova „okupanti do vzduchu vyhodili tri cestné mosty s cieľom spomaliť akcie v rámci protiofenzívy". Informuje o tom portál cnn.com, ktorý dodáva, že toto tvrdenie nedokáže nezávisle overiť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ukrajinské sily v uplynulých dvoch týždňoch opätovne získali niekoľko dedín severne a východne od Charkova, čím sťažili nasadzovanie ruského delostrelectva proti mestu. Zároveň tým Ukrajinci ohrozujú ruské zásobovacie trasy pre vojakov bojujúcich v Doneckej a Luhanskej oblasti.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí vojaci brzdia ukrajinskú protiofenzívu, východne od Charkova zničili tri mosty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.