Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Severná Kórea otestovala balistickú strelu odpálenú z ponorky, letela 600 kilometrov

 Webnoviny   7. máj 2022  38
Severná Kórea otestovala balistickú strelu odpálenú z ponorky, letela 600 kilometrov

7.5.2022 (Webnoviny.sk) - Juhokórejská armáda oznámila, že Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v sobotu otestovala balistickú strelu, ktorú pravdepodobne odpálila z ponorky. Generálny štáb juhokórejskej armády uviedol, že raketu odpálili z mora neďaleko prístavného mesta Sinpcho, v ktorom KĽDR má lodenice budujúce ponorky.

Podľa Soulu raketa krátkeho doletu preletela 600 kilometrov, pričom dosiahla maximálnu výšku 60 kilometrov.

Predstavitelia juhokórejskej a americkej spravodajskej služby skúšku rakety analyzujú, uviedla juhokórejská armáda, ktorá test označila za jasné porušenie rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN. Japonský minister obrany Nobu Kiši novinárom povedal, že raketa spadla do mora mimo japonskej exkluzívnej ekonomickej zóny a neboli hlásené nijaké poškodenia lietadiel alebo plavidiel.

Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea otestovala balistickú strelu odpálenú z ponorky, letela 600 kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.