Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  20,4 °C
Mimoriadne správy

Ruského aktivistu Orlova odsúdili na dva roky a šesť mesiacov väzenia, obvinili ho z diskreditácie armády (video)

 Webnoviny  27. február 2024  112  
Ruského aktivistu Orlova odsúdili na dva roky a šesť mesiacov väzenia, obvinili ho z diskreditácie armády (video)

27.2.2024 (SITA.sk) - Ruského ľudskoprávneho aktivistu Olega Orlova, ktorý sa vyslovil proti vojne na Ukrajine, odsúdili na dva roky a šesť mesiacov väzenia. Sedemdesiatročného spolupredsedu ľudskoprávnej organizácie Memorial, ktorá dostala Nobelovu cenu za mier, uznali vinným z opakovanej diskreditácie ruskej armády v článku, v ktorom odsúdil vojnu Moskvy v susednom štáte. Zo súdnej siene ho vzali rovno do väzby.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVerdikt zakončil opakovaný proces po tom, ako Orlov dostal za článok pokutu. Voči nej sa odvolala prokuratúra a žiadala tvrdší trest. V pondelok prokurátori žiadali trest odňatia slobody na dva roky a 11 mesiacov. Tvrdili pritom, že Orlov uverejnil článok motivovaný nepriateľstvom „proti tradičným ruským duchovným, morálnym a vlasteneckým hodnotám“ a nenávisťou voči ruskej armáde, informovalo v utorok ruské nezávislé médium Mediazona.Viac k témam: Aktivista, Odsúdenie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruského aktivistu Orlova odsúdili na dva roky a šesť mesiacov väzenia, obvinili ho z diskreditácie armády (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.